Home Aktuale A ka pas të drejtë mulla Jakup Asipi kur e tha këtë...

A ka pas të drejtë mulla Jakup Asipi kur e tha këtë thënje!

3715
0
SHARE

Hoxha Mulla Jakup Asipi (Zoti e mëshiroftë) para disa vjetëve ka thënë “Kur bie flamuri i një populli bie edhe ai popull”, kete e kemi lidhur me ngjarjen që ndodhi mbreme në përurimin e hapjes se kishës në Prishtinë, ku shihet në video se si vepruan pushtetaret tanë dhe kleriket e kishës me flamujt tanë.

O Zot na shpëto nga këta pushtetarë ku qëllimi i tyre është vetëm posti dhe jo gjendja e mjeruar e popullit. Kur i sheh të rinjët tanë duke e lën atdheun e vet dhe duke u shperngulur në vende të tjera për gjendjen e mjeruar në popull. Këtë cka po e bën kjo klas politike nuk ka mundur as Serbia ta bëj.

A ka pasur të drejtë mulla Jakupi “Kur bie flamuri i nje populli bie edhe vetë populli”
SHIKONI PAMJET:

Ja se si klerikët e Katedrales e hedhën në tokë… by TV Shenja Official

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/admin/web/ligjeruesiislam.com/public_html/wp-content/themes/Newsmag/includes/wp_booster/td_block.php on line 997

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here