Tetë gënjeshtrat e nënës sime

Tregimi fillon me lindjen time. Kam lindur si djalë i vetëm në një familje tejet të varfër… aq të varfër saqë nuk kishim ushqimin...

Nëna me një sy! (emocionale-lexoje)

E kam pasur nënën me një sy ... Shumë e kam urrejtur ... Sepse më vinte në situatë të pavolitshme. Punonte si gjellëbërëse në shkollë për...

Si u vendosën 5 kohët e namazit?! Takimi i Profetit Muhammed Alejhi Selam me...

Një ndër 5 shtyllat e fesë hyjnore Islame, është edhe namazi. Namazi përmban kohët e tij dhe është obligim për çdo besimtar/e musliman/e të...

SHUMË PREKËSE: I lajmerohet nëna në telefon:

Ai: Alo. Nëna: Biri im, ku je? Ai (i ndyshon pamja e fytyrës): Jam duke dalur nënë, pse pyet? Nëna: Mirë djali im i dashur por sikur të...

DO TË VIJË NJË KOHË!

Omeri r.a. transmeton se i Dërguari i Allahut savs, ka thënë: “Do të vijë një kohë kur njerëzit do të kenë formë njerëzore, por zemrat...

Mohamed Salah donacion prej 550 mijë euro një spitali në Egjipt

Futbollisti i Liverpool-it, Mohamed Salah (25) ka donuar 500.000 paundë, apo 550.000 euro, për një spital fëmijësh në Egjipt, raporton Anadolu Agency (AA). Futbollisti egjiptian...

Pasuria e bujkut të varfër…

Një mbret kishte dalë për të shëtitur dhe pa një bujk që po punonte tokën. Ai pa se bujku ishte i gëzuar dhe e...

O TI I PIKËLLUAR PËRGËZOHU!!

O ti i pikëlluar, përgëzohu! Allahu është më pranë teje se damari i qafës tënde! Përgëzohu.. se lehtësimi është afër! Përgëzohu.. se Allahu i pranon lutjet...

LETËR ÇDO PRINDI

-Fëmiu yt gënjen shumë, sepse ti e llogaritë ashpër. – Fëmiu yt nuk ka besim në vete, sepse ti nuk e inkurajon. – Fëmiu yt flet...
216,761FansLike
66,220FollowersFollow
23,219SubscribersSubscribe

Featured

Most Popular

Xhamia 811 vjeçare e ndërtuar pa gozhda ende qëndron në këmbë

“Thuhet se xhamia është ndërtuar nga një komandant musliman i cili ishte dërguar në zonën e Detit të Zi me flotën e tij për...

Latest reviews

LEXIMI I KUR’ANIT

Një person i quajtur Ebu Bekir Verrak kishte një djalë të vogël. Ai merrte mësime këndimi Kur’ani prej një hoxhe. Një ditë djali u...

Kjo është rruga më e gjatë e drejtë në botë dhe...

Sikur bota të kishte nevojë për më shumë rekorde të botës për t’u mburrur, kjo do të zgjidhet njëherë e përgjithmonë. Autostrada Eyre e Australisë...

Këmbanat e kishave egjiptiane ranë për viktimat e sulmeve në xhami

Xhamitë në Egjipt organizuan të shtunën faljen e namazin të xhenazës, ndërsa në kisha ranë këmbanat në të gjithë vendin për nder të viktimave...

More News