Si duhet ta mbyll diten njeriu

Njerëzit e mirë, më parë, fillimin e ditës e shfrytëzonin për kete bote, fundin e saj për ahiretin (boten tjeter)! Kush e mbyll ditën me...

Alban Skënderaj mesazh prekës për Sidorelën

Kengautori Alban Skënderaj është artist shumë i suksesshëm shqiptar. Me këngët e tij, këngëtari ka bërë për vete një publik të madh në numër, madje...

Të miturit plaçkisin me dhunë një femër në Pejë (Video)

Kamerat e sigurisë kanë regjistruar momentin kur një grua është plaçkitur në rrugë, në qytetin e Pejës. Pikërisht në qendër të Pejës, përballë ‘Shtëpisë së...

Engjëjt kërkojnë falje për ne

Allahu (xh.sh) i ka caktuar melekëve të cilët megjithëse nuk gjenden pranë besimtareve, të bëjnë dua, të luten për ta. Këta engjëj sa here...

Mbreti dhe dhurata e lypesit

Çdo mëngjes në një mbretëri të vogël, por të pasur, një lypës pa fjalë i sillte mbretit nga një mollë, e pastaj shkonte. Mbreti i...

Jeta e Profetit Muhammed a.s

Falenderimi i takon vetem Allahut te Madheruar, Ate e falenderojme dhe vetem nga Ai ndihme dhe falje duhet te kerkojme. Paqja dhe Meshire e...
video

Naser Meha nga Mitrovica behet me shtëpi të re [Video]

E gezofsh shtepin e re Naser Meha nga Mitrovica Shtepija qe u inagurua sot eshte ndertuar nga shoaqata humanitare kaqanikase Diaspora ( Punim i vrazhde...

Pse ju djersiten duart?

Shpesh ju mbulojnë djersitjet, pa marrë parasysh stinën e vitit? Ndoshta është koha ta dëgjoni trupin tuaj. Djersitja mund të jetë pasojë e infeksioneve,...

A duhet dhënë sadaka, për atë person që e sheh në ëndërr?

Është pyetur Shejh Ibn Uthejmin (Allahu e mëshiroftë): Kur sheh dikë në ëndërr, si xhaxhain, gjyshin apo dajën …etj. A duhet dhënë sadaka për...
217,742FansLike
66,396FollowersFollow
24,307SubscribersSubscribe

Featured

Most Popular

Behgjet Pacolli ka dhënë mbi 15 milionë euro donacione vetëm këtë...

Behgjet Pacolli ka dhënë mbi 15 milionë euro donacione vetëm këtë vit Sipas këshilltarit tij, Naim Murseli, Zëvendës Kryeministri i Kosovës Behgjet Pacolli jep mbi...

Latest reviews

Shpallen fituesit e edicionit të 10-të të çmimit AIITC

Edicioni i 10-të i Çmimit AIITC u kurorëzua sot në mjediset e Hotel Rogner me ceremoninë e shpalljes së fituesve. Të pranishëm në këtë...

O ti qe je i merzitur ne kete dunja! (Dëgjoje kete...

O ti qe je i merzitur ne kete dunja! Hoxhe Omer Dauti (Mos te ik pa e degju) Ndiqeni videon:

Tërmeti i fuqishëm dridh Shqiperinë (FOTO)

Para pak çastesh ndodhi një tërmet prej 5,2 ballësh. Epiqendra e tërmetit ishte në Shqipëri, në Kurbnesh, 55 kilometra ne veri të Tiranës, ndërsa...

More News