Halil Kastrati: Dite shume e rende edhe per ne (Emocionale)

Halil Kastrati shkruan ne faceook: Dite shume e rende edhe per ne  No Coment Pa babe e...

Nëna ime më gënjente, bashkëshortja e babait jo

Pasi ndërroi jetë nëna e djaloshit tetë vjeçar, pasi kaloi pak kohë babai i tij...

O ti që je i mërzitur në këtë dunja… MOS TE IK KJO VIDEO PA E PA !

MOS TE IK KJO VIDEO PA E PA O ti që je i mërzitur në këtë...

I drejtohet Dijetarit “Nuk po më pëlqen Gruaja ime, cfarë të bëj” (Ngjarje interesante)

Pse burrit mund t‘i duken grat e tjera më të bukura se gruaja e tij?! Një...

Biri im, hyrja në xhen’net është falas, ndërsa në zjarr është me para!!

Një ditë gjyshi i tha nipit të tij: Biri im, hyrja në xhennet është falas, ndërsa...

PLAKU I VARFËR

(Histori e vërtetë) Imam Taberiu e ka transmetuar historinë pasi e ka takuar vetë këtë plak. Ishte...

Kanceri në stomak zhvillohet në heshtje. Këto janë shenjat e para!

Kanceri i stomakut është një sëmundje vdekjeprurëse e cila vret mijëra njerëz çdo vit. Shanset...

Hoxha i Drenicës: O Ramushe Albanci su Muslimani!

Osman Musliu A ka këshilltar ky njeri ? Ramushe.. Ako ti nisi musliman pa samo albanac. Ja...

Personi që e shihni ne foto nuk është Dr. Shefqet Krasniqi, Shikoni kush është….

Hoxha i nderuar dhe shume i respektuar Dr. Shefqet Krasniqi siq e dim ka kontribu...

Ja çfarë thotë Enis Presheva pas deklaratave islamofobe nga Ramush Haradinaj

Me kushtetutën e vendit tonë njeriu e ka të drejtën me u deklaru cfarë ndjehet...

Pse toka nuk e thith gjakun, a nuk është i lëngshëm?

Një pyetje shkencore dhe fetare Pse toka nuk e thith gjakun, a nuk është i lëngshëm? Përgjigja...

Ja cka i bëri Vjehrra e mencur, rejave të saj! Ngjarje interesante

Një nënë e mençur e cila i kishte tre djem dhe i kishte rritur me...

Lexoje dhe ne 60 sekonda do te te ndryshoje menyren e te menduarit…

Dy burra, te dy shume te semure, ndanin nje dhome spitali. Njerit prej tyre i lejohej...

Meleku i një fëmije

Ishte një fëmijë që po përgatitej të vinte në Botë (dynja). Një ditë ai e pyeti...

Mësuesja i tha nxënësve ”Unë ju dua shumë të gjithëve!” por njërin e veqonte më tepër sepse…

Ditën e parë të vitit shkollor, mësuesja doli para klasës së pestë dhe nxënësve të...

Tregimi për djaloshin e verbër: A e falenderojmë Allahun qe na dhuroi shikimin dhe degjimin?

Një djalosh i verbër ishte ulur në shkallët e një ndërtese me kapelë në dorë,...

Mos lejo të kalon dita jote pa mos e thënë këtë lutje

“All-llahume in-ni eudhu bike minel hem-mi ve huzni, vel axhzi vel keseli vel buhli vel...

“Fjalët prekëse për gratë shtatzana dhe mesazhi i fortë i një doktori !”

Sot është dita më e trishtë e jetës sime. Si doktor, unë kam trajtuar aq shumë...

Ja si duhet te jete dashuria e vajzes per Babanë

E dija se vajza ime eshte e dashuruar me nje djale. Ajo nuk me tregonte...
video

Cfare i tha Muhamedi a.s në Endërr babait te Jakup Asipit per Mulla Jakupin (Video)

Ndiqeni videon ne vazhdim: https://youtu.be/R82Bzhv64AA

Halil Kastrati tregon për mrekullinë që i ndodhi djalit të tij me autizëm! (VIDEO)

Të gjithë e njohim hoxhë Halil Kastratin. E njohim si një humanist të madh i...

Bleta e përmendur në Kur’anin famëlartë si shembull për besimtaret

Karakteristika e bletës është që ajo asnjëherë nuk fluturon kah ngordhësirat ose në feces, duke...

Hapet xhamia me e madhe ne Europe ne Keln Gjermani (Video)

Me posht ju sjellim video nga Xhamia: https://www.facebook.com/xhamiaMbretEl/videos/1666876143355045/

Vajza e la sepse ishte i varfër, pas 10 viteve u takuan rastësisht

Ky tregim flet për një djalosh të varfër i cili ishte dashuruar me një vajzë...

Çdo Mëngjes Merrte Një Çekiç Dhe Zhdukej. 22 Vite Më Pas U Zbuluar Se Çfarë Bëri

Kjo është historia që po thyen rrjetin. Një burrë me emrin Dashrath Manjhi e kaloi gjithë...

PROFESORESHË, PSE NUK JE MARTUAR?

Një profesoreshë e një shkollë, kishte pamje dhe moral të bukur, por ishte e pa...

Ti (Elvis Naçi) bërë këtë MËKAT…

Nuk kam degjuar aq shume ligjerata te Elvisit sa degjova keto dy dite per te...

Si një lugë sodë buke mund të ndryshojë jetën tuaj në 11 mënyra

Edhe pse ne e përdorim atë, shpesh në jetën tonë të përditshme, soda e bukës...

Hoxhë Halil Kastrati: Ka ardh njëri i ka dhanë 40.000 Euro sadaka, dhe ka thanë: Pash Zotin mos ma përmend emrin (Video)

Mbyllet aksioni për familjen Gashi nga Majaci i Podujevës. Falendërojm vëllaun Sheremet Tahiri nga fshati Sfeqla...
video

(VIDEO) JA SE SI POLICI IZRAELIT E MBYTË FËMIJËN PALESTINEZ +18

Gjatë protestës për transferimin e ambasadës amerikane në Jerusalem (Kuds) një polic izraelit e ka...

Zvicër: Plaku 80 vjeçar pranon Islamin sepse një i ri shqipëtar e mbikëqyrte atë…

Një ngjarje madhështore ka ndodhur këto ditë në Zvicër ku një plak Françez (afro 80...

Si e vlerësonte Muhamedi alejhi selam PUNËN

Muhamedi a.s një ditë kur e takoi njërin nga as-habet (shokët e Pejgamberit a.s), i...

1 nga shenjat e kijametit po plotesohët dhe atë ne Dubai, SHIKOJENI

Banorët e Dubait, që ishin barinj, ndërsa tani po garojnë me njëri tjetrin për kullën...

Pse e lodh veten duke u falur pesë herë në ditë!?

Një ushtar e pyeti ushtarin tjetër i cili falte namazin….: O mik, në cilin shekull jetojmë?...

Prifti kishte 22 pyetje ndërsa muslimani vetëm një pyetje

  Një musliman kishte një shok të krishterë, i cili kërkoi prej tij shume herë që...

Bujku i Mençur

Një mbret kishte dalë për të shëtitur dhe pa një bujk që po lavronte tokën....

Ja se nga rrjedh “Et-tehijjatu…”, të cilin e këndojmë për çdo namaz…

“Kur Pejgamberi i Allahut të Madhërishëm, Muhammedi s.a.v.s., në natën e Israsë dhe Mi’raxhit, u...

Lexoje dhe ne 60 sekonda do te te ndryshoje menyren e te menduarit…

Dy burra, te dy shume te semure, ndanin nje dhome spitali. Njerit prej tyre i lejohej...

Djaloshi që bëri lutjen e gabuar

Një ditë, profeti Muhamed vajti tek një besimtar i sëmurë, i cili ishte ligështuar dhe...
video

I kërkoi ta vizatoj profetin Muhamed (a.s), nxënësi e lë mësuesen pa fjalë (Video)

“Vizatojeni profetin Muhamedin”, u tha mesuesja femijeve ne shkolle. Te gjithe nxorren letrat dhe punonin...

Histori e motresë muslimane në natën e parë të martesës

Ky eshte nje tregim i nje motre muslimane te cilen e ka sprovuar Allahu, xhele...

Historia që përloti botën dhe ndryshoi jeten. Ligjerues Elvis Naci

https://www.youtube.com/watch?v=-SV2nAsI4pM&t=605s

Lotët e nënës! (Emocionale)

Kjo është një poezi që e ka shkruar një plakë, të cilën i biri e...

Poezi për “dijetarët” e internetit, nga Hazbi Ahmeti – Therra

Dashni edhe n'Google, me lyp sun e gjan Jo diçka ma mir, po thjesht qiftin tan Truri...

Tre pyetje interesante nga djaloshi i ri…

“Një djalosh i ri udhëtoi larg vendit për të mësuar. Qëndroi një kohe bukur të...

HOXHA LYPËS

Imami Jahja Davis u vesh si një i pastrehë dhe u nis për në xhaminë...

GRUAJA E VARFËR MUSLIMANE QË I RRITI KATËR JETIMË, POR E RUAJTI DINJITETIN E SAJ

Një njeri hyri në dyqan dhe e pyeti shitësin: “Sa kushtojnë bananet?” Shitësi u përgjigj: “Zotëri,...

Hoxha dhe prifti!

Në momentin që prifti deklaroi se: Në Kosovë është dashur të vriten edhe shumë shqiptarë...

Duaja e pranuar nga sinqeriteti i besëlidhjes dhe marrveshjes me Allahun

I vdiq i prindi, dhe nuk i erdhi askush në përcjelljen e xhenazes së tij!!...

Shfrytëzo rastin e parë, ngase tjetri ndoshta nuk të vjen!

Një djalë dëshiroi të martohet me një vajzë të bukur të një fermeri, dhe shkoi...

Teologu Elvis Naci ka bere nje gjest human! Ai sot inaguroi…

Elvis Naci : Vëllezër dhe Motra hapet menca e dyte! Kur vizitova fshatrat e Kërrabës dhe...

Ky është Hoxha!

Ky është Hoxha! Kolegë i nderuar, Elvis ef. Naçi! Allahu të shpërbleftë për karakterin, sjelljen dhe argumentimin...

Prifti kishte 22 pyetje ndërsa muslimani vetëm një pyetje

Një musliman kishte një shok të krishterë, i cili kërkoi prej tij shume herë që...

A ka pas të drejtë mulla Jakup Asipi kur e tha këtë thënje!

Hoxha Mulla Jakup Asipi (Zoti e mëshiroftë) para disa vjetëve ka thënë "Kur bie flamuri...

Një mik më pyeti dhe më tha: Shumë po e donë vajzën tënde?

Një mik më pyeti dhe më tha: Shumë po e donë vajzën tënde? I thash bijës...

Një njeri e pa një gjarpër në zjarr dhe vendosi ta hiqte…

Një njeri e pa një gjarpër në zjarr dhe vendosi ta hiqte, por kur e...

Ramushi para gazetarit Serb: Nuk jemi Musliman, Kam vizituar Kishën Serbe!

Kryemnistri Kosovarë Ramush Haradinaj ka vazhduar të nënçmoj fenë Islame në intervista të ndryshme, së...

Nata e bekuar e Beratit

Përveç emrit Beraet, kjo natë ka emrat: Nata e Begatë, Nata e Pafajsisë, sepse nëse...

Kur dikush ju fyen, përkujtone këtë tregim

Një perëndimor faqezi kishte dëgjuar për një mësues feje dhe kishte vendosur ta provokonte. Pasi...

Postimet e Hoxhe Elvis Nacit pelqehen me shume se sa te liderve botërorë

Imami i xhamisë së “Tabakëve” në Tiranë, Elvis Naçi, ka aq shumë pëlqime në rrjetin...

Unë jam më i madh se sa Muhamedi!!

UNË JAM MË I MADH SE SA MUHAMEDI!! Një njeri tha: Unë jam gjeneral i forcave...

Përgatit pesë gjëra para se të vijë muaji i Ramazanit

Para se te vije muaji i Ramazanit:1- Lutju Allahut qe ta arrish muajin dhe ta...

Gruaja nuk ia hap burrit telefonin, arsyeja ju len pa fjalë

Mu desh të udhëtoj për një punë për tre ditë dhe posa mbërrita në shtetin...

Pse nuk më ecë mirë asgjë?

Pyetje: Desha të pyes hoxhë i nderuar pse shumë herë kur kam dëshirë me më...

Shitësi dhe familja skamnore

Njeriu hyri në shitore dhe e pyeti shitësin: “Sa kushtojnë bananet” Shitësi iu përgjigj: “Zotëri...

Historia e princit i cili tundohej shumë nga femrat! Ajo që i tha dijetari e habiti dhe ai…

Dikur, në historinë që do të trajtojme me lejën e Zotit, femrat më të bukura,...

Referi më i mirë në botë e ndal lojën, shkaku Ezani (Video)

Njëri nga gjyqtarët më të mirë në botën e futbollit, Mark Clattenburg ka filluar një...
video

SubhanAllah çfarë spektakëli i bukur nga zogjtë në qiellin e Istanbullit gjatë thirrjes së ezanit! (Video)

SubhanAllah çfar spektakëli i bukur nga zogjtë në qiellin e Istanbullit gjatë thirrjes së ezanit! https://youtu.be/8pGjOoUYZlo

Pse leh qeni në momentin kur thërritet ezani?

Përgjigje: I Dërguari i Allahut (alejhi salatu ues selam) na ka urdhëruar që të kërkojmë...

U martua me një grua shumë të bukur, por, ç’ndodhi pastaj

Një burrë u martua me një grua shumë të bukur. Pas një kohe, ndërsa burri...

Historia rrenqethese e nje Studenti…….

Një ngjarje shumë interesante nga dijetari Abdul Muhsin Ahmed Ky dijetar rrëfen për një student nga...

Sureja e cila largon të gjitha problemet në shtëpi,sureja e bereqetit…

Dëgjoje me kufje këtë sure (sure El Bekare) ose Lexoje surën El Bekare (arabisht,mundohu ta...

Gazetari i mirenjohur Ermir Hoxha i cili i njeh mire Hoxhe Elvis Naçin dhe Mustafa Nanon shpjegon disa detaje per të dy te fundit…....

Ermir Hoxha Debati i djeshëm në "Opinion" ka marrë vëmendje të veçantë në media gjatë ditës...

Unë kisha qenë i verbër, e jo ai…‏

 -Nuk i kisha kaluar të tridhjetat kur gruaja ime lindi fëmiun tonë të parë. Akoma...

Po ti a e ke tradhtuar gruan? Elvis Naçi i ‘mbyll gojën’ të gjithëve me përgjigjen e tij

Ditët e fundit, Elvis Naçi ka qënë në qendër të vëmendjes pas deklaratës së tij...

Babai i Florencit mbërrin pranë të birit në Francë, tregon fakte shokuese për masakrimin e 23-vjeçarit

23-vjeçari Florenc Beqiraj ndodhet në gjendje të rëndë në Francë, pasi u dhunua në mënyrë...

Laboratori gjigand në trupin e njeriut.Mrekulli nga Zoti

Askush nuk mund të pohojë se një laborator i pajisur plotësisht me teknologjinë më të...