Home Blog
- Ajo: E lind fëmijën e saj me sa vështirësi dhe, pas një jave, e gjen të qëndron e ngritur, e duke e mbajtur fëmijën e saj në njërën dorë, e me dorën tjetër e përgatit ushqimin. Në të...
Nëna ime një ditë kur isha i vogël më tha: A mundesh ta shqiptosh fjalën “hallall”, dhe buzët e tua të mos mbyllen gjatë shqiptimit, po të vazhdojnë të mbeten të hapura?! E bëra dhe ia arrita ta shqiptoj pa...
MOS TE IK KJO VIDEO PA E PA O ti që je i mërzitur në këtë dunja... - Hoxhë Omer Dauti 🔴Mos lejo qe te ikin ditet, i merzitur ! 🔴Pse e shkatrron vetën tënde ? 🔴Pse mërzitesh ? #SHPËRNDAJE që ta dëgjojnë të...
Karakteristika e bletës është që ajo asnjëherë nuk fluturon kah ngordhësirat ose në feces, duke përcjell gjurmët e tyre të ndotura dhe aromat kundërmuese. Gjithashtu, besimtari nuk shkon në vendet e mëkateve, haramit, errësirës, dhe nuk flet atë që...
Suneti i sabahut përbëhet prej dy rekateve që falen para namazit të sabahut. Për vlerën e tyre janë përcjellë disa hadithe. Prej tyre do të përmendim: Aishja (radijAllahu anha) transmeton se Profeti (alejhi selam) ka thënë: “Dy rekatet e sabahut...
Po ju sjellim lutje për gjumë, thuajse të gjitha që janë gjetur në hadithe të sakta. Lutje për gjumë (1) Hazret Hudhejfa Ibni El-Jamani r.a. tregon se i Dërguari i Allahut s.a.v.s. kur shtrihej për të fjetur, bënte këtë lutje: O Allah!...
Historia e profetit Junus a.s është nga historitë e rralla që pamenden në Kuranin famë lartë. Lidhur me gjenealogjinë e tij, nuk ceket gjëkundi ashtu siç ceket për profetët e tjerë. Gjithçka që dimë rreth tij, është se quhej...
“Një njeri e donte shokun e tij pa pasur kurrfarë interesi. Një ditë ai niset të shkojë për t`i bërë një vizitë atij. Rrugës takon një melek në formën e një njeriu, i cili e pyet: “Për ku po...
A keni degjuar për Muhamed Ali Rishwan?! Rishwan njihet si legjenda egjiptianase dhe krenaria e arabëve por ishte edhe tema më në zë e botës një herë e një kohë. Në fillimet e tij ai ishte lojtar i dalluar i xhudos,...
Nje shpjegim qe duhet ta degjoj qdo kush shpjeguar nga Hoxhe Ardian Sejdiu ndiqeni:  

Na ndiqni!

133,117PelqimePelqe
9,504NdjekesNdjek
0AbonuesAbonohu

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/ligjeruesiislam.com/data/www/ligjeruesiislam.com/wp-content/themes/Newsmag/includes/wp_booster/td_block.php on line 997

Te gjitha postimet