Halil Kastrati: Dite shume e rende edhe per ne (Emocionale)

0
21205

Halil Kastrati shkruan ne faceook:

Dite shume e rende edhe per ne  No Coment

Pa babe e pa nene, pa vella e pa moter
Ne varferi te madhe edhe pa voter

“ Skam me ke te bej muhabet
Skam me ke ta qaj nje dert
Edhe buka veç vet nuk hahet
Ahh, edhe loti ne sy spom thahet

Prape se prape diita disi kalon
Nata o vella shume pom shtrengon
E lus gjumin tme vjen me shpejt
Por aj ste vjen kur don ti vet

Jeta ime plote halle e merzi
Nkater mure i mbyllur nvetmi
Zoti Madh Ty tqofsha fale
Ty te jam mbeshtetur, me bej hall

Ne sot ja beme surprize ndertimin e shtepise se re
Gjetem perkrahje edhe per ta punesuar
Lusim Zotin ta gjen nje rob te hajrit dhe ta mbush shtepine plote

Pamjet shume prekese dhe cdo detaj tjeter do to bejme publike javen tjeter

Bamiresit Zoti kurr mos i humbte

Fotografia e Halil Kastrati

Fotografia e Halil Kastrati

Fotografia e Halil Kastrati

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here